piątek, 30 października 2015

W historycznym zwierciadle #4: Jean- Christophe Brisard, Claude Quetel ''Dzieci dyktatorów''
Autor: Jean- Christophe Brisard, Claude Quetel
Tytuł: Dzieci dyktatorów
Wydawnictwo: Znak Horyzont
Liczba stron: 361
Posiadam: TAK

''Jak kochać ojca zbrodniarza? Małe bestie czy bezwolne ofiary? Historii dzieci dyktatorów nie przeczytasz w żadnej innej książce''
(źródło: okładka)

sobota, 24 października 2015

W historycznym zwierciadle #3: Mirosław Krzyszkowski, Bogdan Wasztyl ''Pilecki. Śladami mojego taty''


Autor: Mirosław Krzyszkowski, Bogdan Wasztyl
Tytuł: Pilecki. Śladami mojego taty
Wydawnictwo: Znak Horyzont
Liczba stron: 303
Posiadam: TAK

Wojna polsko- bolszewicka, kampania wrześniowa, tworzenie Tajnej Armii Polskiej, pobyt i ucieczka z obozu Auschwitz, udział w Powstaniu Warszawskim, niewola niemiecka, a w końcu brutalne śledztwo i śmierć za sprawą strzału w tył głowy w więzieniu mokotowskim na Rakowieckiej.

wtorek, 20 października 2015

[13] Allison Pataki ''Sisi. Cesarzowa mimo woli''

Autor: Allison Pataki
Tytuł: Sisi. Cesarzowa mimo woli
Wydawnictwo: HarperCollins
Liczba stron: 365
Posiadam: TAK

''1853, Wiedeń. Po abdykacji Ferdynanda Habsburga w 1848 roku na cesarskim tronie zasiada osiemnastoletni Franciszek Józef. Jest zaręczony z bawarską księżniczką Heleną. Jednak kiedy w 1853 roku narzeczona przybywa na wiedeński dwór, młody cesarz zakochuje się od pierwszego wejrzenia w jej siostrze Sisi, i to ją prosi o rękę.
Młodziutka cesarzowa pławi się w luksusie, ale jej niekonwencjonalne zachowanie nieustanni zderza się z dworską etykietą. Nie ma przyjaciół, otaczają ją intryganci, a matka cesarza na każdym kroku okazuje jej niechęć. 
Ale dzięki swojej wytrwałości, niezwykłej inteligencji i wrażliwości Sisi podbije serca swych poddanych i znacząco wpłynie na bieg historii.

Fascynująca powieść o Sisi- księżniczce Bawarii, królowej Węgier i cesarzowej Austrii, jednej z najbardziej wpływowych i charyzmatycznych kobiet wszechczasów''
(źródło: okładka)

piątek, 16 października 2015

[12] Małgorzata Gutowska- Adamczyk ''Kalendarze''

Autor: Małgorzata Gutowska- Adamczyk
Tytuł: Kalendarze
Wydawnictwo: Literackie
Liczba stron: 285
Posiadam: TAK


''Dzieciństwo nas kształtuje. To czas, kiedy stajemy się ludźmi. Ci, którzy byli szczęśliwi, wracają wspomnieniami do swej arkadii. Inni próbują zapomnieć lub stają w kontrze do bagażu wspomnień.

Jeśli miałabym udzielić jakiejś rady sobie kilkuletniej, może powiedziałabym: ''Bądź odważniejsza'', ale czy tamta dziewczynka zmieniłaby się pod wpływem moich rad? Paradoks wychowania polega na tym, że dorosły nigdy nie wie, co z jego słów zostanie zapamiętane.''
Małgorzata Gutowska Adamczyk
(źródło: okładka)

wtorek, 6 października 2015

Plany czytelnicze na październik


Dzisiaj przychodzę do Was z bardzo krótkim postem dotyczącym tego, co zamierzam przeczytać tego miesiąca. Nigdy nie zamieszczałam tego typu postów, ale stwierdziłam, że może to być w jakiś sposób motywujące, zwłaszcza, że ostatnio mam problem z tym, co chciałabym przeczytać.