Kilka słów o mnie


Magdalena Zajkowska
Z wykształcenia historyk-judaista i politolog. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od pokoleń Warszawianka, z wyboru mieszkanka Krakowa, który kocham jak żadne inne miasto. Jestem zainteresowana tematyką kobiecą w kulturze żydowskiej oraz literaturą jidysz.


Publikowałam wiele artykułów z dziedziny społeczno- politycznej m.in. w Zadrze oraz na portalach: Racjonalista czy Femka. Recenzje moich książek ukazywały się na różnorakich portalach internetowych.Obecnie jestem redaktorką i asystentką portalu WeShalom oraz copywriterem. 

Moje ulubione gatunki literackie to książki historyczne (szczególnie o tematyce wojennej lub dwudziestolecia międzywojennego), kryminały, literatura obyczajowa i fantastyka polska. Z niekrytym strachem podchodzę do książek tzn. ''literatury kobiecej''.


1 komentarz:

  1. Oj, nie polecam posiadania stada psów - jako dziecko, marzyłam o posiadaniu siedmiu. Teraz, gdy przy domu mam około dziesiątki (z racji hobby rodziców), nagle okazało się, że sobie z nimi nie radzę i po prostu się od nich odcinam. Więc niby mam ich sporo... w praktyce nie mając ani jednego, bo ani im czasu poświęcić wystarczająco, ani zająć się nim tak, jakby się chciało, o wzięciu do domu nie mówiąc (mają osobne pomieszczenia).
    drewniany-most.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wizytę. Pozostaw po sobie ślad, będzie mi bardzo miło przeczytać kilka słów od Ciebie :)